تلمبه زدن رانندگی اعتراضات اعتراض رانندگی

تلمبه زدن: رانندگی اعتراضات اعتراض رانندگی ماشین تخلفات اعتراض قبض جریمه

گت بلاگز اخبار پزشکی اتفاقات شگفت انگیزی که بعد از نوشیدن چای در بدن رخ می‌دهد!

پیش از این که به سراغ غذاهای آماده و تنقلات ناسالم بروید، یک لیوان چای سبز بنوشید. مصرف چای سبز به ترشح کوله‌سیستوکینین یا CCK کمک می کند، که یک هورمون کاهنده گ

اتفاقات شگفت انگیزی که بعد از نوشیدن چای در بدن رخ می‌دهد!

اتفاقات شگفت انگیزی که بعد از نوشیدن چای در بدن رخ می دهد!

عبارات مهم : مطالعه

پیش از این که به سراغ غذاهای آماده و تنقلات ناسالم بروید، یک لیوان چای سبز بنوشید. مصرف چای سبز به ترشح کوله سیستوکینین یا CCK کمک می کند، که یک هورمون کاهنده گرسنگی است و از این طریق به کم کردن هوس های غذایی و پیشگیری از پرخوری کمک می کند.

به گزارش عصرایران، چای یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در دنیا است که نه تنها می تواند به واسطه شاخصه های خاص خود تشنگی را فروبنشاند و آب مورد نیاز بدن را تامین کند، بلکه حاوی آنتی اکسیدان های قدرتمندی است که قدرت جادویی خود را در اختیار بدن قرار می دهند تا با رادیکال های آزاد مقابله کند.

اتفاقات شگفت انگیزی که بعد از نوشیدن چای در بدن رخ می‌دهد!

چای در انواع مختلفی در دسترس است که شاید آشنا شده است ترین آنها چای های سبز، سیاه و سفید باشند. رویدادهای جالب توجهی بعد از نوشیدن چای در بدن رخ می دهند که در ادامه به بعضی از آنها اشاره می شود.

سوخت و ساز شما زیاد کردن خواهد یافت

آیا قصد دارید بدون این که در وزن خود تغییری ایجاد کنید، سوخت و ساز خود را تقویت کنید؟ مطالعه ای که در نشریه International Journal of Obesity منتشر شد، نشان داد که کاتچین های موجود در چای، مانند EGCG که در چای های سبز و سفید زیاد وجود دارد، می توانند سوخت و ساز را تسریع کنند.

پیش از این که به سراغ غذاهای آماده و تنقلات ناسالم بروید، یک لیوان چای سبز بنوشید. مصرف چای سبز به ترشح کوله‌سیستوکینین یا CCK کمک می کند، که یک هورمون کاهنده گ

از شما در برابر اثرات منفی رژیم غذایی غربی محافطت خواهد کرد

اگر چه دنبال کردن رژیم غذایی غربی که سرشار از قند و چربی هست، دستورالعملی جهت بروز فاجعه متابولیکی محسوب می شود، مطالعه ای که روی حیوانات انجام شد و در نشریه The FASEB Journal منتشر شد، نشان داد که EGCG می تواند با اثرات منفی یک رژیم غذایی با محتوای چربی و فروکتوز بالا، مانند زیاد کردن وزن، دیابت نوع ۲، و اختلال حافظه، مقابله کند. کنار گذاشتن رژیم غذایی سالم توصیه نمی شود ولی اگر نمی توانید از رژیم غذایی ناسالم خود دست بکشید، نوشیدن چای ممکن است تا حدودی به اصلاح شرایط کمک کند.

کاهش چربی شکمی را تجربه خواهید کرد

بنابر پژوهشی که در نشریه Journal of Research in Medical Sciences منتشر شد، نوشیدن چهار فنجان چای در روز کم کردن قابل توجه وزن بدن و اندازه دور کمر را موجب می شود. همچنین، کاتچین EGCG به واسطه تقویت ترموجنسیس، توانایی بدن جهت سوزاندن چربی، مشهور است.

اتفاقات شگفت انگیزی که بعد از نوشیدن چای در بدن رخ می‌دهد!

فشار خون شما کم کردن خواهد یافت

مطالعه ای که در نشریه Journal of Research in Medical Sciences انتشار یافته بود، نشان داد که نوشیدن چهار فنجان چای سبز در روز می تواند به کم کردن فشار خون سیستولیک نیز کمک کند. از آنجایی که فشار خون اوج یکی از پرسشها سلامت مرسوم در دنیا هست، نوشیدن چند فنجان چای در طول روز می تواند ایده خوبی جهت مقابله با این شرایط باشد.

پیش از این که به سراغ غذاهای آماده و تنقلات ناسالم بروید، یک لیوان چای سبز بنوشید. مصرف چای سبز به ترشح کوله‌سیستوکینین یا CCK کمک می کند، که یک هورمون کاهنده گ

استرس شما را کم کردن خواهد داد

چای رویبوس یا چای قرمز، که بومی آفریقای جنوبی هست، حاوی منیزیم است که این ماده معدنی با گیرنده های GABA پیوند تشکیل داده و استرس را کم کردن می دهد. افزون بر این، نتیجه های مطالعه ای که در نشریه Phytomedicine منتشر شد، نشان داد که آسپالاتین، فراوان ترین فلاونوئید در چای رویبوس، مقاومت در برابر استرس و طول عمر تحت استرس را زیاد کردن می دهد.

به تجربه خواب بهتر کمک خواهد کرد

اتفاقات شگفت انگیزی که بعد از نوشیدن چای در بدن رخ می‌دهد!

چای های گیاهی، مانند چای بابونه، به عنوان گزینه هایی آرامش بخش که ضرری نیز به همراه ندارند، قابل استفاده هستند. نوشیدن آنها هنگام شب می تواند به خواب بهتر انسان کمک کند. شما می توانید چای های کیسه ای را به مدت ۵ دقیقه در شیر گرم قرار دهید تا به کسب آرامش هر چه زیاد و تجربه خواب با کیفیت اوج کمک کند.

به کم کردن هوس های غذایی کمک خواهد کرد

پیش از این که به سراغ غذاهای آماده و تنقلات ناسالم بروید، یک لیوان چای سبز بنوشید. مصرف چای سبز به ترشح کوله سیستوکینین یا CCK کمک می کند، که یک هورمون کاهنده گرسنگی است و از این طریق به کم کردن هوس های غذایی و پیشگیری از پرخوری کمک می کند.

پوست شما پاکسازی خواهد شد

در مسیر دستیابی به پوستی پاک و درخشان، نوشیدن چای می تواند عالی ترین گزینش جهت شما باشد. مطالعه ای که روی حیوانات انجام شد، نشان داد که پلی فنول های موجود در چای سبز چه در حالت خوراکی و چه استفاده موضعی می توانند به پیشگیری از اختلالات پوستی ناشی از نور فرابنفش خورشید از جمله پیری ناشی از آسیب نور، ملانوما، و سرطان های پوست غیرملانوما کمک کنند. همچنین، پلی فنول های نیرومند موجود در انواع متفاوت چای فواید ضد التهابی را ارائه می کنند که می تواند به درمان آکنه و اگزما کمک کند.

تمرکز شما زیاد کردن خواهد یافت

نوشیدن چای می تواند به زیاد کردن تمرکز کمک کند. کافئین موجود در چای سیاه تمرکز و توجه را زیاد کردن می دهد، در شرایطی که اثر آرامش بخش و ضد التهابی نیز دارد.

جوان باقی خواهید ماند

چای زرد حاوی مواد معدنی و ویتامین هایی مانند B۲، B۱۲ و E است که از طریق تولید کلاژن، مبارزه با التهاب، و از بین بردن رادیکال های آزاد پوست را سالم و قشنگ نگه می دارند. افزون بر این، لوومنول (Levomenol) موجود در چای بابونه به مرطوب کردن طبیعی پوست و همچنین کم کردن نشانه های آسیب ناشی از نور خورشید، کم کردن خارش و به حفظ بافت و انعطاف پذیری پوست کمک می کند.

به حفظ سلامت و بهداشت دهان و دندان کمک خواهد کرد

بنابر گزارش انتشار یافته در نشریه Journal of Indian Society of Periodontology، توانایی چای سبز جهت دخالت در تصویر العمل التهابی ناشی از فعالیت باکتری های پریودنتال می تواند به تقویت سلامت دهان و دندان کمک کند، در شرایطی که از بروز بیماری جلوگیری می کند.

نوشیدن چای به کم کردن سریع ورم کمک خواهد کرد

به طور ویژه، چای لیمو به واسطه شاخصه های ادرارآور و ضد نفخ خود آشنا شده است هست. بنابر گزارشی که در نشریه Journal of the Pharmaceutical Society of Japan منتشر شد، دی-لیمونن، جز مهم در روغن پوست مرکبات که در این چای یافت می شود، می تواند از احتباس آب جلوگیری کند.

دستگاه گوارش شما سود خواهد برد

مطالعه ای که در نشریه Journal of Agricultural and Food Chemistry منتشر شد، نشان داد که بعضی پلی فنول ها، مانند کاتچین های EGCG موجود در چای سبز، فعالیت پپسین، آنزیمی که پروتئین ها را تجزیه می کند، را زیاد کردن می دهند. نتیجه، گوارش اصلاح یافته با تولید گاز و نفخ دردناک کمتر است.

نوشیدن چای می تواند به پیشگیری از سرطان کمک کند

نتایج یک مطالعه نشان داد زنان ژاپنی که حداقل یک فنجان چای سبز در روز می نوشند استروژن ادراری مسبب سرطان کمتری نسبت به زنانی که این کار را انجام نمی دهند، دارند. افزون بر این، EGCG موجود در چای شاخصه های کموپریونتیو را به واسطه پیشگیری از سرطانی شدن سلول های تومور اصلاح می بخشد.

سطوح کلسترول بد ممکن است کم کردن یابد

چای سبز به لطف شاخصه های محافظتی خود یکی از عالی ترین مواد غذایی دوستدار قلب هست. بنابر گزارشی که در نشریه Journal of Indian Society of Periodontology منتشر شد، چای سبز به کم کردن سطوح کلسترول بد کمک می کند که این شرایط پیشگیری از سکته مغزی و بیماری قلبی را در پی دارد. بعد از وقوع حمله قلبی نیز، نوشیدن چای می تواند به پیشگیری از فوت سلولی و همچنین تسریع احیای سلول های قلبی کمک کند.

نوشیدن چای می تواند قند خون را متعادل کند

بنابر گزارش انتشار یافته در نشریه Journal of Indian Society of Periodontology، چای سبز سوخت و ساز لیپید و گلوکز را اصلاح می بخشد، از زیاد کردن ناگهانی و سریع قند خون پیشگیری می کند و قیمت سوخت و ساز را نیز متعادل می کند.

نوشیدن چای می تواند از آنفلوآنزا پیشگیری کند

بنابر همان گزارش که در نشریه Journal of Indian Society of Periodontology منتشر شد، EGCG موجود در چای سبز می تواند به صورت مستقیم فوت باکتری ها و ویروس ها، از جمله ویروس آنفلوانزا، را رقم بزند.

واژه های کلیدی: مطالعه | پیشگیری | نوشیدنی | رژیم غذایی | مواد غذایی | پیشگیری از سرطان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz